Zakładanie firmy kurierskiej - poradnik , część2

Po stworzeniu rzetelnego i uczciwego biznesplanu mamy pełny obraz możliwości naszej potencjalnej firmy. Jest to najlepszy moment by wychwycić i skorygować ewentualne błędy w założeniach biznesowych. Następnie musimy udać się do urzędu w celu zarejestrowania działalności gospodarczej.

Jest to krok obowiązkowy, bowiem nielegalna firma kurierska to prosta droga do olbrzymich kłopotów. Po zarejestrowaniu firmy będziemy objęci patronatem Urzędu Skarbowego, ZUS-u i GUS-u. Zapewnia to wiarygodność firmy. W momencie kiedy jesteśmy już oficjalnymi właścicielami firmy, która świadczyć ma usługi kurierskie pozostaje wykonanie biznesplanu. Stworzenie floty samochodowej, prężnie działających procedur przesyłowych i zatrudnienie kurierów wymaga dużych nakładów finansowych.

Nawet jeśli zamierzamy działać wyłącznie lokalnie, musimy się przygotować na duże inwestycje. Z pomocą mogą przyjść liczne dofinansowania z Urzędu Pracy czy Funduszy Europejskich. Rzeczą, o której nie możemy zapomnieć jest księgowość. Praktycznie od pierwszego dnia istnienia firmy konieczna jest obsługa rachunkowości.

Jeśli nie jesteśmy absolwentami kierunków finansowych to najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie profesjonalnej księgowej. Błędy w księgowości firmy mogą nas bowiem słono kosztować. Na sukces firmy ogromny wpływ mają jej pracownicy. Dobierajmy kadrę pracowniczą, zwłaszcza kurierów z ogromną starannością. To właśnie kurier jest najważniejszą wizytówką firmy i to on ma bezpośredni kontakt z klientem.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 398 746

E-mail: kontakt@kurierkartuski.pl

Porady i ciekawostki dotyczące przesyłek kurierskich oraz pracy firm kurierskich. U nas dowiesz się jak założyć firmę kurierską oraz czy warto pracować w zawodzie kuriera.