Ubezpieczenie przesyłki kurierskiej

Kurier stał się w przeciągu ostatniej dekady bardzo dobrą alternatywą usług tradycyjnej poczty. Okazuje się, że prywatne firmy kurierskie świadczą usługi na dużo wyższym poziomie, w szybszym czasie i nierzadko za dużo korzystniejszą cenę. Możemy być pewni, że kurier dołoży wszelkich starań, by nasza przesyłka dotarła w nienaruszonym stanie i w umówionym czasie. Bardzo istotną kwestia przy wyborze kuriera jest ubezpieczenie przesyłki. Jest ono szczególnie ważnej, kiedy nasza przesyłka jest kosztowna lub też ma niestandardowe wymiary, przez co jest bardziej narażona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Przed zamówieniem kuriera warto przeczytać regulamin dostarczania przesyłek i sprawdzić, jakie sytuacje obejmuje ubezpieczenie przesyłki. W przypadku małych przesyłem możemy mieć np. do czynienia ze zgubieniem przesyłki. Ubezpieczenie powinno wówczas pokryć straty. Podobnie sprawa wygląda, gdy kurier uszkodzi naszą przesyłkę lub jeśli nie zostanie ona dostarczona we właściwy sposób. W wielu firmach kurierskich podstawowym ubezpieczeniem objęte są wszystkie przesyłki kurierskie.

Za dodatkową opłatą możemy zwiększyć kwotę ubezpieczenia lub poszerzyć zakres ubezpieczenia. Dzięki temu, że renomowani dostawcy paczek umożliwiają poznanie kosztu nadania przesyłki przez Internet, możemy także zdecydować czy chcemy skorzystać z podstawowego ubezpieczenia czy lepszą opcją będzie jednak dopłata za wyższe, bądź bardziej szczegółowe ubezpieczenie. Najczęściej podstawą do wypłacenia kwoty ubezpieczenia jest zgłoszenie reklamacji przez klienta. 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 398 746

E-mail: kontakt@kurierkartuski.pl

Porady i ciekawostki dotyczące przesyłek kurierskich oraz pracy firm kurierskich. U nas dowiesz się jak założyć firmę kurierską oraz czy warto pracować w zawodzie kuriera.