Rodzaje usług kurierskich

To, w jaki sposób firma kurierska zakwalifikuje naszą przesyłkę lub paczkę, znacząco wpływa na koszty usługi i sposób doręczania. Warto więc mięć podstawową wiedzę o tym, jakie rodzaje usług kurierskich świadczą największe firmy kurierskie w kraju.

Pierwszym i zawsze stosowanym rozróżnieniem jest zakres terytorialny. Firmy kurierskie wyróżniają  usługi lokalne, międzymiastowe, a także międzynarodowe. To nic dziwnego, że paczka, z którą kurier musi pokonać więcej kilometrów będzie droższa niż dostawa w tym samym mieście. Na cenę i sposób dostarczenia przesyłki wpływa także jej status. Większość przewoźników oferuje przesyłki ekspresowe, standardowe, planowane i tzw. biznesowe.

Przesyłka standardowa dociera do adresata najczęściej w 48 godzin. Czas dostarczania ekspresu to zwyczajowo doba. Przesyłki planowane i objęte planem biznesowym są usługami premium. Będziemy musieli za nie więcej zapłacić, ale mamy gwarancję, że paczka dotrze na czas. Dla swojej wygodny, firmy kurierskie segregują przesyłki ze względu na ich gabaryty i zawartość przesyłki. Żaden kurier nie chce ryzykować zniszczenia powierzonej paczki, dlatego jest to szczególnie istotne. Wyróżniamy więc przesyłki paletowe, niestandardowe, niepiętrowalne i tzw. przesyłki proceduralne.

Ponadto przedsiębiorstwa świadczące usługi kurierskie nierzadko proponują dodatkowe udogodnienia, np. przesyłki za pobraniem, dostarczenie paczki wyłącznie do rąk własny czy nadanie przesyłki konduktorskiej. Warto także zapytać o możliwość zwiększenia ubezpieczenia, jeśli przesyłamy coś kosztownego.

 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 398 746

E-mail: kontakt@kurierkartuski.pl

Porady i ciekawostki dotyczące przesyłek kurierskich oraz pracy firm kurierskich. U nas dowiesz się jak założyć firmę kurierską oraz czy warto pracować w zawodzie kuriera.