Warunki pracy jako kurier (zarobki itp.)

Bycie kurierem to jedno z najciekawszych, a jednocześnie najbardziej nieprzewidywalnych zajęć zawodowych. Większość kurierów ma swoje stałe zajęcia – odebranie przesyłki z magazynu, odebranie przesyłek od klientów, rozliczenie pieniędzy w określonych godzinach. Poza tym przez cały dzień może się wydarzyć praktycznie wszystko. Każda dostawa jest inna. Warunki pracy są więc dość ekstremalne. Z pewnością nie można tego porównać do pracy za biurkiem. Wiele osób zastanawia się, jak wygląda praca kuriera.

Pora więc uchylić rąbka tajemnicy. Po pierwsze, warto zauważyć, że nie ma jednego pułapu zarobkowego czy systemu premiowania. Zarobki są często uzależnione od firmy, w której dany kurier pracuje. Można zauważyć prawidłowość, że im większa firma, tym wyższą pensję można otrzymać. Oczywiście praca w wielkiej korporacji kurierskiej ma też swoje słabe strony. Możemy się na przykład spodziewać o wiele surowszych kar w przypadku opóźnienia w dostarczeniu przesyłki czy jej uszkodzeniu.

Czołowe firmy kurierskie mają także bardzo skomplikowane systemy motywacji pracownika. Mniejsze firmy kurierskie proponują swoim kurierom stosunkowo niższe wynagrodzenie, ale najczęściej jest to praca mniej obciążona odpowiedzialnością finansową. Znacznie łatwiej uniknąć kar umownych, np. za opóźnienie, gdyż niewielkie przedsiębiorstwa kurierskie obsługują mniejsze ilości przesyłek. Najczęściej jednostką naliczania pensji jest ilość dostarczonych przesyłek plus prowizja za usługę dodatkową, np. za odebranie przesyłki od klienta. 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 398 746

E-mail: kontakt@kurierkartuski.pl

Porady i ciekawostki dotyczące przesyłek kurierskich oraz pracy firm kurierskich. U nas dowiesz się jak założyć firmę kurierską oraz czy warto pracować w zawodzie kuriera.