Plusy i minusy pracy kurierskiej

Jak każda praca, bycie kurierem ma swoje jasne i ciemne strony. Wbrew pozorom nie każdy nadaje się do tej pracy. Nie bez powodu niektórzy zajmują się rozwożeniem przesyłek przez wiele lat, a inni szybko szukają innego zajęcia.

Oczywiście, na obraz pracy ogromny wpływ ma to, w jakiej firmie pracujemy. Jeśli uda nam się zatrudnić u pracodawcy, który szanuje swoich pracowników, zapewnia dobre warunki pracy i chętnie motywuje kuriera do wytężonej pracy to możemy mówić o ogromnym szczęściu. Jak wiadomo w wielu przedsiębiorstwach liczy się wyłącznie pieniądz, a nie komfort poszczególnych pracowników. Największą zaletą pracy kuriera jest z pewnością brak nudy. Kurier codziennie poznaje nowych ludzi, przemierza wiele kilometrów i z pewnością nie może skarżyć się na monotonię w pracy. Niestety kontakt z ludźmi nie zawsze musi być przyjemny.

Jak wiadomo, zdarzają się różni klienci. Kurier musi charakteryzować się dużą cierpliwością i chęcią do pracy. Inaczej w sytuacjach awaryjnych, np. kiedy przesyłka okazuje się uszkodzona, kurier nie stanie na wysokości zadania. Poza nieprzyjemnymi klientami i często zdarzającymi się korkami komunikacyjnymi kurierom doskwiera nienormowany czas pracy.

Kurier musi dostarczyć przesyłki danego dnia, bez względu na to czy zmieści się w standardowych godzinach swojej pracy czy zrobi to już (nieodpłatnie) po godzinach.  Niektóre osoby pracujące jako kurierzy zauważają, że jest to bardzo odpowiedzialna praca. Często jest jednak jedynym sposobem, by wspinać się po drabinie awansu w firmie kurierskiej.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 398 746

E-mail: kontakt@kurierkartuski.pl

Porady i ciekawostki dotyczące przesyłek kurierskich oraz pracy firm kurierskich. U nas dowiesz się jak założyć firmę kurierską oraz czy warto pracować w zawodzie kuriera.