Kurier do przewozu mebli

Kiedy chcemy nadać przesyłkę o niewielkich rozmiarach sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy zamówić kuriera lub udać się z paczką do najbliższego punktu przyjmowania przesyłek danej firmy kurierskiej i po problemie. Dużo bardziej skomplikowane jest nadawanie przesyłek o  niestandardowych lub dużych gabarytach.

Najczęściej chcemy, by kurier dostarczył nam zamówione przez Internet meble. A te są przesyłką niestandardową i wymaga specjalnego podejścia. Nie każda firma kurierska oferuje tego rodzaju przesyłki. Warto zapoznać się z ofertą poszczególnym dostawców i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Głównym kryterium wyboru nie może być jednak cena. Oczywiście, koszty dostarczenia przesyłki są ważne. Jednak niska cena może nie iść w parze z wysoką jakością usług kurierskich.

Może się na przykład okazać, że niższa oplata za dostarczenie przesyłki związana jest z ograniczonym ubezpieczeniem przesyłki czy dłuższym terminem dostarczenia. Wiele firm oferuje usługę door to door, czyli dostarczenie mebli od nadawcy do adresata, łącznie z wniesieniem przesyłki do mieszkania. W przypadku mebli jest to szczególnie istotne, gdyż nie chcemy się chyba narazić na konieczność wnoszenia mebli na ostatnie piętro.

Ubezpieczenie przewożonych mebli również jest bardzo istotne. Zwłaszcza, jeśli nasza paczka ma przemierzyć setki kilometrów. Bardzo pomocną usługa w transporcie mebli jest możliwość sprawdzenia stanu przesyłki i jej zawartości przed pokwitowaniem odbioru. Tylko przy takiej opcji będziemy mogli złożyć reklamację. 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 398 746

E-mail: kontakt@kurierkartuski.pl

Porady i ciekawostki dotyczące przesyłek kurierskich oraz pracy firm kurierskich. U nas dowiesz się jak założyć firmę kurierską oraz czy warto pracować w zawodzie kuriera.