Jak zostać kurierem ?

Dla jednych praca kuriera jest największym koszmarem, a dla innych pomysłem na życie. Ci drudzy, mogą się zastanawiać – jak zostać kurierem? Jak wiadomo każdy zawód ma swoje tajniki i sekrety, które nie są ogólnie znane. Przede wszystkim, kandydat na kuriera powinien posiadać określone cechy charakterologiczne.

Jeśli ich w sobie nie znajdujemy to najprawdopodobniej ta praca nie jest dla nas. Po pierwsze, kurier musi odznaczać się dużą odpornością na stres i presję czasu. Nierzadko zdarza się, że kurier utnie w korku czy musi czekać na klienta. Cierpliwość i elastyczny sposób pracy są w tym fachu kluczowe.

Potencjalny kurier musi być dyspozycyjny, gdyż specyfiką tej pracy jest jej całodzienny czas pracy. Nie bez znaczenia jest także to, jak osoba chcąca zostać kurierem radzi sobie za kierownicą oraz czy posiada orientację w terenie. Kurier musi być doskonale zorganizowany. Praca kuriera jest na tyle wymagająca, że musi on mieć dobrą kondycję. Jeśli chodzi o konkretną drogę zatrudnienia to jest to najczęściej nabór na stanowisko organizowany w firmie kurierskiej.

Najczęściej spotykanymi wymaganiami wobec kurierów jest posiadanie prawa jazdy, własnego środka transportu i posiadanie własnej działalności gospodarczej. Czasami firmy poszukują osób z doświadczenie. W większości przypadków są jednak otwarte na wyszkolenie nowego pracownika, gdyż takie osoby są najczęściej dużo bardziej lojalne wobec firmy. Jeśli bardzo zależy nam na byciu kurierem, możemy również sami dostarczyć CV do firm. W razie poszukiwania pracownika będziemy pierwsi na liście. 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 398 746

E-mail: kontakt@kurierkartuski.pl

Porady i ciekawostki dotyczące przesyłek kurierskich oraz pracy firm kurierskich. U nas dowiesz się jak założyć firmę kurierską oraz czy warto pracować w zawodzie kuriera.