Jak firmy kurierskie przyciągają swoich klientów?

Jak wiadomo reklama dźwignią handlu. Dobrze prosperujące firmy kurierskie doskonale o tym wiedzą. Jako że na polskim rynku przesyłkowym funkcjonuje kilka znanych firm kurierskich, każda z nich stara się jak może zdobyć nowych klientów i utrzymać tych dotychczasowych. Na co więc może liczyć osoba, która chce nadać paczkę? Na szereg ciekawych opcji cenowych. Większość początkujących firm kurierskich podbija rynek oferując konkurencyjne ceny. Jako klienci nie chcemy przecież przepłacać.

Warto jednak uważnie przeczytać regulamin dostarczania przesyłek. Może się bowiem okazać, że za niska ceną nie stoi wysoka jakość transportowania przesyłki czy gwarantowany czas dostarczenia przesyłki. Gruntowne zapoznanie się z regulaminem firmy kurierskiej ma kluczowe znacznie w razie chęci złożenia reklamacji. Znane firmy kurierskie ogłaszają często chwilowe okazje cenowe. Stale obniżenie cen przyczyniłoby się bowiem do obniżenia standardów świadczonych usług.

Renomowane firmy kurierskie pozyskują klientów poprzez gwarantowany czas dostarczenia przesyłki i liczne usługi dodatkowe, np. usługę door to door czy pakowanie przesyłek. U większości firm kurierskich normą jest śledzenie przesyłki w panelu klienta. Aby zyskać nowe zlecenia, niektóre firmy proponują usługę umówienia się klienta z kurierem na konkretną godzinę, a nawet na dostarczenie przesyłki pod inny adres, np. do pracy. Jeśli często wysyłamy paczki, u większości dostawców możemy liczyć na rabaty dla stałych klientów. 

Firmy, jako zachętę do skorzystanie z ich usług stosują często bogatą ofertę gabarytową, np. paczki mini, czy przewóz paczek wielkogabarytowych. 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 398 746

E-mail: kontakt@kurierkartuski.pl

Porady i ciekawostki dotyczące przesyłek kurierskich oraz pracy firm kurierskich. U nas dowiesz się jak założyć firmę kurierską oraz czy warto pracować w zawodzie kuriera.